3 Eylül 2014 Çarşamba

Ilk Mimim..:)

Ne yalan soyleyeyim Öziş bana Hazal seni mimledim gördün mü diye sorunca  içimden bu mimde ne olaki dedim. Meğersem bloggerlardan biri bazi sorulara cevap veriyor ve diğer bloggerlari mimleyip onlarında bu soruları cevaplamasını istiyormuş.  Benim bir tanecik kuzenim Öziş de kitaplarla ilgili soru silsilesinde beni de mimlemiş. Ee bana da soruları cevaplamak düşüyor. Pek bir heyecanlı :) Bu, blogumda Adoş haricinde birşeyler yazdiğim ilk yazı oluyor bu sırada :))

Hangisini Seçerdiniz?
1- Çok kitaptan oluşan seriler mi ya da tek kitaplar mı?
Tek kitaplari daha cok okuyorum ama sanırım çok kitaptan oluşan seri leri daha cok seviyorum. Sonrasında ne oluyor merakımdan olsa gerek..:)) 

2-  Sadece kadın yazarları mı yoksa erkek yazarları mı okumak?
Aslında erkek yazarların kitaplarını ister istemez daha çok okuyorum ama  sevdiğim kitaplari düşününce bu soruyu kadın yazarlar diye cevaplayabilirim..

3- Kitapçıya gidip kitap almak mı internet üzerinden kitap almak mı?
Bunu tabikide gidip almak diye cevaplayacağım. Sayfalari çevirmek raflar arasinda gezmek pek bir hoşuma gidiyor. Bir çok kitap severiden farklı olarak ben büyük kitapçıları seviyorum. Sanırım dolanirken rahatsız edilmek istemiyorumm..

4-Film olan kitapları mı dizi olan kitapları mı?

Film olan kitaplar 

5- Günde 5 sayfa kitap okumak mı yoksa haftada 5 kitap mı?

Aslinda hedefim günde 5 sayfa okumak ama olmuyor bir kitaba daldıysam bitirmek için içimde dayanılmaz bir güdü oluyor. Zaten dalmadıysamda o kitap bitmiyor:P 


6- Profesyonel bir yazar olmak ya da profesyonel bir yorumcu olmak?

Ahh becerebilsemde profesyonel bir yazar olsam...Kaç fırın ekmek yemem gerekiyor? :)) 

7- En sevdiğiniz 20 kitabı tekrar tekrar okumak mı yoksa her gün daha önce okumadığınız yeni bir kitabı okumak mı?

Ne okuduğum kitabı tekrar okuyabilirim ne izlediğim filmi tekrar izleyebilirim bu nedenle cevabım yeni bir kitap okumak olacak. 


8- Kütüphanede çalışmak mı kitap satıcısı olmak mı?

Kitap satıcısı olmak daha çok ilgimi çeker;))

9- Favori türünüzden kitaplar okumak mı yoksa favori türünüz hariç  diğer her türden kitaplar okumak mı? (Çevirini bozukluğu için hepinizden özür diliyorum. Orjinal metin: Only read your favorite genre, or every genre except your favorite? )

Bende farklı türleri merak eder ve okurum ama tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürķçü dükkanidir:)) 


10- Sadece fiziksel kitap kopyalarını okumak mı yoksa sadece e kitap okumak mı?

Ayy e-kitap okumayi hic beceremedim. Aslinda cok istiyorum ama cıık bende fiziksel kitap okumayi sevenlerdenim. 


Bu bolumde benimde birilerini mimlemem gerekiyor ama ben burayi pas geciyorum daha blog dunyasinda mimleyecek kadar kimseyi takip etmeyi beceremedim:))

ee

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme